Esilehele

Dokumendid

Põhikiri
Programm
Kongressid
Valimised

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Välispoliitika
Ajaleht

mtü Tiina

Feminismi ajalugu
Naisõiguslusest
 

Vasaknaised

Artiklid ja uudised

Konverents prostitutsiooninõudlusest 28.04.2006

Kodusest vägivallast läbi Hispaanias kehtiva soolise vägivalla vastase seaduse prisma: Kui peksab, siis armastab? 27.04.2006


Organisatsioon "Vasaknaised" on Eesti Vasakpartei allorganisatsioon selleks, et vaadelda ühiskonda feministlikust vaatenurgast.

Tegevuse suunad:

 • teadvustada avalikkusele Eesti naiste probleeme ja huvisid

 • propageerida vasakpoliitilisi ideid Eestis, eelkõige võrdõiguslikkuse ja feminismi propageerimine

 • arendada koostööd teiste naisorganisatsioonidega ja naisliikumistega Eestis ja mujal maailmas

 • Me oleme naised, kes tahavad võrdseid võimalusi ja palka tööturul ning tasuta kodutööde väärtustamist.

  Meie esmane poliitiline eesmärk Eestis on naise keha ostmise kriminaliseerimine.

  Naisena läbilöömiseks pead olema väga hea! Me oleme kasutanud võimalusi oma teadmiste suurendamiseks ning enda arendamiseks. Oleme endaga tõmmanud aktiivsesse poliitilisse ellu palju toredaid noori naisi. Jagame teistega oma õpitut ja anname edasi poliitilisi teadmisi maanaistele ja kodustele pereemadele.

  "Euroopa seltskond on suuremalt jaolt ikkagi veel selle vaate vangis, et naisterahvas niisuguse mõistusega inimene ei ole kui meesterahvas; ainult edulisemad ringkonnad ja laiema silmavaatega inimesed on endid sellest eelarvamusest suutnud vabastada."
  A.H. Tammsaare, 1906

  Liitu Vasaknaistega

  Osalema on oodatud ennekõike need naised kes soovivad, et ühiskond ja kolleegid käsitleksid kõiki inimesi võrdselt hoolimata nende soolisest kuuluvusest.

  Niikaua kuni Eestis on meeste keskmised palgad kõrgemad kui naistel ja laste kasvatamist peetakse vaid naise ülesandeks, on vaja nii meestel kui naistel võidelda naiste õiguste eest.

   

  Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Liikmeks astumine Välispoliitika