home

 

 

Esilehele

Dokumendid

Põhikiri
Programm
Kongressid
Valimised

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Välispoliitika

 

   
   
 

Konverents prostitutsiooninõudlusest

Reedel 28. aprillil 2006 korraldas ENUT rahvusvahelise konverentsi prostitutsiooninõudlusest. Esinejaid oli nii Rootsist, kus juba on mõningat aega kehtinud prostituudi ostmise kriminaliseerimise seadus, kui ka Soomest, kus see seadus alles parlamendis arutelul on. Samuti andsid Eesti Justiitsministeerium ja Kriminaalpolitsei ülevaate meil Eesti seadusandluses ja tegelikus elus prostitutsiooniga võitlemisega olukorrast.

Ettekannetest jäi kõlama kaks põhilist seisukohta: prostitutsioon ja kupeldamine on osa organiseeritud kuritegevusest ja kui riik soovib, et siin organiseeritud kuritegevuse üks olulisi raha teenimise harusid ei tegutseks, on oluline pöörata tähelepanu just nõudlusele, ehk prostituudi teenuse ostaja identifitseerimisele ja hukka mõistmisele. Rootsi kogemusel on pärast seaduse rakendumist neil inimkaubanduse ja prostitutsiooni kui teenuse suurus vähenenud, aga samas on suurenenud erakorterites ja internetis inimeste müük.

Konverentsil oli ka juttu Palermo direktiivist, mis käsitleb inimkaubandust ja selle ohvreid. Direktiiv on kohustuslik EL liikmesriikidele, kuid seal on ka punkte, mis on ebamõistlik sõnasõnalt rakendada. Eesti, kui korrektne EL-riik, planeerib augustiks 2006 direktiivi sõnasõnaliselt seadustesse sisse viia.

Konverentsi lõpus esitles sotsiaalministeerium uut tõlkeraamatut "Seksiostjad. Kes nad on?", kus on kirjeldatud erinevaid põhjuseid, miks inimestest saavad organiseeritud kuritegevuse osad, ehk miks nii inimesed ostavad endale õiguse võõrale inimesele teha midagi sellist, mida nad ilma rahata võõrale kehale teha ei saa.

Kokkuvõtte koostas: S.Kingsepp

Foto Rootsi ettekandest ka Eestis tegutsevatest kupeldajatest ja inimkaubitsejatest

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika