home

 

 

Esilehele

Dokumendid

Põhikiri
Programm
Kongressid
Valimised

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Välispoliitika
Ajaleht

Valimised

Europarlament
Riigikogu valimised
Kohalikud valimised
 

25. november on soolise vägivalla vastane päev

25. november on rahvusvaheline soolise vägivalla vastane päev. Alates 1990 aastast on sel päeval alanud kokku 16 päeva kestev kampaania soolise vägivalla vastu. Kampaania lõpeb 10. detsembril, mil on rahvusvaheline inimõiguste päev. Kampaaniasse jäävad veel sellised päevad nagu 1. detsember - Maailma AIDSi päev ja 6. detsember, mida maailmas tuntakse kui Montreali massacre (massimõrv poliitilistel eesmärkidel) päevana. Tol päeval 1989. aastal läks Kanadas Marc Lépine Montreali Polütehnikumis õppeklassi, eraldas poisid ja tüdrukud ja karjudes kuidas ta vihkab feministe, avas naiste pihta tule, mille tagajärjel suri 14 naist. Lõpuks tappis mees enda.

2005 aasta tehtud Eurobaromeetri  uuringu järgi on Eesti võrdõiguslikkusest arusaamisest Euroopas keskmisel kohal. 42 protsenti eestlastest arvab, et mehed on paremad poliitilised liidrid kui naised ja 13 protsenti eestlastest arvab, et poistele on ülikooliharidus vajalikum kui tüdrukutele. Võib öelda, et maailma mastaabis oleme me täiesti arenenud riigi tasemel, aga kui vaadata meie lähiriike Skandinaavias, siis Rootsis peab vaid 12 protsenti inimestest mehi paremateks poliitikuteks kui naisi.

 

24.11.2005

 

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika