home

 

Esilehele

Dokumendid

Põhikiri
Programm
Kongressid
Valimised

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Euroopa Liit ja ESDTP
Ajaleht

Organisatsioon

Keskjuhatus
Piirkonnad
Noortesektsioon
Vasaknaised

EP valimiste materjalid

Avalik tänukiri Res Publicale
Agenda: EL välispoliitika
Miks RP tahab vabaneda Reinsalust?
  

Sooline võrdõiguslikkus versus laiapõhjaline demokraatia

17.mai 2004

Juba vanasõna ütleb, et meeste vahel valitseb vendlus ja naiste vahel õelus ja tibake on tõtt igas vanasõnas.

Lugedes bns-st 17. mail tehtud pressiteadet EP naiskandidaatide kohtumisest avalikkusega, oli meeldiv tõdeda, et Marianne Mikko poolt kuu aega tagasi telefonitsi lubatud kohtumine saabki teoks. Kuid võta näpust - kohtumine toimub samal päeval ja jällegi vaid mingite kummaliste kriteeriumite järgi valitud naistele. Seda, et Mõõdukad pärast oma nimevahetust Eesti Sotsiaaldemokraatlikku Tööparteid enam igal võimalikul juhul kommunistideks ei sõima on iseenesest ju päris meeldiv kogeda ja et valimisete eelselt on kogu meedia suunanud oma tähelepanu parlamendi erakondadele ja ülejäänud erakondi kutsustakse hellitavalt pisikesteks, on samuti juba aastatega tunnetatud tõsiasi. Aga et vanemad naised võtavad kätte ja ignoreerivad kõiki naiskandidaate, kes pole koos nendega poliitilistel kohtumistel šampust joonud ning teevad seda veel "koostöö, tolerantsuse, mõistlikkuse" sildi all - on küll puhas õelus.

Õelutsemine algas juba siis, kui võrdselt avalikkuse ja meestega kritiseeriti Karmen Kassi. Tuletame nüüd meelde, kuidas Marianne Mikko kutsus teda avalikule väitlusele ja väitlusele kutse jäigi vaid odava populaarsuse kogumise katseks. Viimane väide ei tähenda, et ma valimistel Kassi poolt hääletaks, aga olukorras, kus poliitikas teevad ilma suuremalt jaolt siiski mehed, on sookaaslaste ründamine alatu.

Kokkuvõtteks võiks öelda, et loomulikult olen ma nõus üleskutsega - hääletage valimistel naiskandidaatide poolt, kuid samas jääb rahvale siiski viimane sõna (loodetavasti) ning kui rahvas ei hääleta naiste poolt siis vähemalt Eestis on selle põhjuseks olnud juba mitmeid viimaseid valimisi järjest liiga vähene reklaam. Kui naised soovivad võidelda naiste õiguste eest, siis tuletame meelde, et naiste võrdõiguslikkus on vaid üks võrdsete õiguste alaliike.

Protesteerib: S. Kingsepp

 

Mõned naised lihtsalt on paremad kui teised

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Euroopa Liit ja ESDTP