home

Eesti, mida me tahtsime, on võimalik!

 

 

Esilehele

Dokumendid

Põhikiri
Programm

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Välispoliitika

Valimised

KOV 2005
Nimekiri Tallinn
Nimekiri Tartu
Platvorm
 

 

Foorum "Naised otsustama 2005"

1. oktoobril toimus Rahvusraamatukogus foorum "Naised otsustama 2005". Foorumi korraldajaks olid MTÜ Kodanikukoolitus ja Eesti Naiste Koostöökett. Osa võttis 300 erinevate piirkondade ja ühenduste esindajat. Eesti vasakparteist võtsid osa Sirje Kingsepp ja Marju Karin.

Foorumi alguses olid erinevad sõnavõtud, mis käsitlesid naiste poliitilist rolli praeguses Eestis. Samuti toetati ideed kuulutada 1. oktoober alkoholivabaks päevaks. Ühiselt leiti, et naiste osakaal kohalikes omavalitsustes tõuseb järjepidevalt ja Marainne Mikko leidis, et kaugel pole aeg, kui Eestil on ka naissoost peaminister. Liina Tõnisson rääkis, et erakonna valimisel tuleb lähtuda oma maailmavaatest ning mitte hoolida nendest üksikutest inimestest, kes selles parteis on mõtlematult käitunud ning ka poliitik peaks alati oma arvamuse välja ütlema, mitte püüdma ennast kohaldada üldise arvamusega.

Ajakirjanik Argo Ideon leidis positiivse nähuna seda, et erakondade vahelised eriarvamused hakkavad vähenema ning, et kummaline on see, et Eesti Kongressi ja Rahvarinde tekkimise aegsed vastuolud pidevalt pinnale kerkivad. Naisi ühendavatest väärtustest rääkinud Narva Kolledži direktor Katrin Raik leidis, et sümpaatseid ja mittesümpaatseid naisi võib igas erakonnas ette tulla.

Foorumi teises pooles tegelesid naised kiirkorras ettevalmistatud isetegevuskavadega, mis sümboliseerisid naiste koostöövõimet. Foorumi lõpuks võttis sõna härra Vitsut, kes leidis, et naised lisavad volikogudele kaunidust.

Foorumil kutsuti kõiki hääletama naiste poolt. Selle kutsega jääb üle ainult ühineda.

Ülevaate koostas ja pildistas S. Kingsepp
01.oktoober 2005

 

 

 

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika