home

Eesti, mida me tahtsime, on võimalik!

 

 

Esilehele

Dokumendid

Põhikiri
Programm

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Välispoliitika

Valimised

KOV 2005
Nimekiri Tallinn
Nimekiri Tartu
Platvorm
 

Arvamus: Meestekeskne valimisinfo

20. septembril tegin ma avaliku järelpärimise eesti juhtivatele ajalehtedele küsides kas nad planeerivad objektiivselt kajastada valimistega seotud materjale. Ainsana sain ma vastuse uudisteagentuurilt bns, kes teatas, et nad avasid valimiste tarbeks eraldi portaali http://valimised.bns.ee, mis on kõigile tasuta ja kus ilmuvad ka kõik saadetud ja korrektsed pressiteated.

Neljapäevases postimehes on avaldatud ka nende niinimetatud „positiivne plaan” valimiste kajastamiseks. Positiivne postiMEHE stiilis. Kõigepealt teatavad nad, et nende ajalehe veergudel kajastatakse ainult neid erakondi, mis nende arvates vastavad mõõdupuule „suur”, mida iganes see siis tähendama ei peaks. Millegipärast meenuvad luuleread: Suur Lenin, ta oli üllas, hoolitsev ja hea. Ajalehed kirjutasid nii ja inimesed jäidki uskuma, et keegi on suurem. Teiseks avaldasid nad nimekirja meestest, kellega neil on plaanis valimisteemaline interviu. Nimekirjas polnud ühtegi naist - mitte ühtegi. Teatavasti on Eestis pea pooled valijatest naised. Postimehest jääb aga mulje, et loeb ainult suur ja isane. Palju õnne, postimees, nõukogulike ideaalide elus hoidmisel!

Sirje Kingsepp

Artikkel avaldatud SLÕhtulehes 24.09.2005

 

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika