home

 

 

Esilehele

Dokumendid

Põhikiri
Programm
Kongressid
Valimised

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Välispoliitika

 

   
   
 

Euroopa Vasakpartei naiste koosolek Tallinnas

Reedel 21. aprillil toimus kell 9.00-18.00 Reval Hotel Centrali konverentsikeskuses Euroopa Vasakpartei naisteorganisatsiooni EL-FEM koosolek. See oli esimene Euroopa Vasakpartei korraldatud üritus Eestis. Koosolekust võtsid osa Sirje Kingsepp ja Marju Karin Eesti Vasakparteist, Gitte Pedersen ja Johanne Skriver Taani Puna-Rohelisest Liidust, Eva Palomo Hispaania Kommunistlikust Parteist, Imma Barbarossa ja tagasi parlamenti valitud Elettra Deiana Itaalia Kommunismi Taasasutamise Parteist ja Christel Buchinger ja Christiane Reymann Saksa Vasakpartei.PDS-st. Arutelul olid erinevate maade naiste probleemid seadusandluse ja naiste õigustega, Ateenas 4-7 mai toimuv Sotsiaalfoorum ja Euroopa Vasakpartei naistekonverentsi korraldamise küsimused.

Otsustati teha EL-Fem organisatsioonile ametlik logo ja tutvustav voldik, kus on lühikirjeldus organisatsioonist ja kontaktaadress ning kasutada seda Ateena sotsiaalfoorumil. Samuti otsustati sotsiaalfoorumil levitada Euroopa Vasakpartei kongressil vastu võetud El-femi manifesti ja "Naised Euroopa eest" dokumente.

Huvitav oli Eva Palomo ettekanne Hispaanias 1. jaanuaril 2005 rakendunud "Soolise vägivalla vastasest seadusest". See oli esimene seadus, mille Zapatero juhitud uus valitsus vastu võttis ja nüüdseks on selgunud ka selle tugevad ja nõrgad kohad.

EL-femi konverents otsustati teha 7-8 oktoober 2006 Itaalias Trieste linnas, mis asub endise Jugoslaavia piiril. Konverents toimub pealkirja all "Vägivald ja patriarhaalsus". Ühe küsimusena käsitletakse selle all ka vaesuse ja prostitutsiooni küsimusi. Samuti oli jutuks see, kuidas parempoolsed konservatiivid kasutavad naistevastase vägivalla ära hoidmise sildi all militarismi. Näiteks on nii USA vabandanud ka oma sõdurite viibimist Iraagis ja Afganistanis. Samuti tuuakse vägivalla põhjustena tihtipeale välja alkoholi või vaesust või süüdistatakse hoopiski ohvrit, kes vägivalla esile kutsub. Konverentsi arutelu käigus selgus palju huvitavaid juhtumeid seoses vägivallaga naiste vastu eri riikides ja seepärast otsustati teha elfemi mailinglistis ettepanek kirjutada need probleemid riikide kaupa lahti, et saada ülevaade erinevustest ja ühisosast. Konverents on üks osa pikemast üle-Euroopalisest naistevastase vägivalla kampaaniast, millest üks osa toimub 25. novembril, mis on rahvusvaheline soolise vägivalla vastane päev. Soovitavalt võiks see üritus toimuda Pariisis, kuna Prantsuse vasakpoolsed naised on El-femi tegevusest pisut kõrvale jäänud.

Arutleti ka Euroopa Vasakpartei ja El-femi seoseid ning põhikirja. Põhikirjaliselt peaks Euroopa Vasakparteil olema president ja asepresident erinevast soost, kuid siiani on asepresident puudunud. Samuti peaks järgmisel kongressil valitama roteerumise põhimõtte järgi uus president. EL-fem otsustas teha ettepaneku, et Euroopa Vasakpartei uus president peaks olema naine. Arutlusel oli ka feministide ja mittefeministide vahelised erinevused.

Viimase osana koosolekust andsid itaallased ülevaate äsja toimunud valimistest, mis neile äärmiselt edukalt lõppesid. Itaalia Kommunismi Taasasutamise Partei saab valimiste tulemusena parlamendi esimehe ametikoha ning samuti mitmeid erinevaid ministrite ja aseministrite kohti, millede täpne paika panemine toimub järgmisel nädalal. Itaallased tutvustasid ka ülevaatlikult ideesid, mida nad soovivad uues valitsuses toetada. Esimesena soovivad nad rahvahääletusel tagasi muuta Berlusconi poolt solgitud Itaalia põhiseaduse. Veel on neil plaanis seadustada homopaaride kooselu ja alustada protsessi kiriku ja riigi suhete lõdvendamiseks, sest praegu juhib Itaaliat liiga suures osas Vatikan.

22.04.2006

Christiane kirjutab võimalikke nimevariante

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika