Esileht

Põhikiri
Programm
Kongressid
Valimised

Pressiteated
Materjalid
Euroopa Liit ja ESDTP
Ajaleht


Keskjuhatus
Piirkonnad
Noortesektsioon Vasaknaised

Naljanurk :)

Aruanded
Liikmeks astumine Liikmemaks, annetusedPусский
English

 

 

 

 

 

 

ESDTP õnnitleb kõiki naisi rahvusvahelise naistepäeva puhul

Viimastel aastatel on meie kalendrisse lisandunud hulgaliselt uusi tähtpäevi, mille puhul pidutseda või lähedastele kingitusi teha. Paljud eelmisel sajandil tähistatud pühad on erinevatel põhjustel kustutatud. Kohustuslikud paraadid võõra sõjalise võimu ülistuseks olid võikad ja on loomulik, et nad koos NSV Liidu lagunemisega prügikasti lendasid.

Naistepäev 8. märts on aga eriline. Me oleme alati armastanud nii oma naisi kui tütreid, samamoodi kui oma poegi ja mehi. Ükski seadus ega riigikord ei saa muuta seda, et meile, naistele, meeldib kui meile lilli kingitakse ja erilise sooja tähelepanuga koheldakse. Naistepäev on sama tähtis nii pisikestele tüdrukutele kui ka vanaemadele, emadest, sõbrannadest ja naiskolleegidest rääkimata.

Oluline on lihtsalt võtta aeg maha, leida kasvõi viis minutit päevast ja tunda rõõmu andmisest ja saamisest. Meie kiirel ajal, kus tihtipeale saavad teoks vaid need plaanid, mis kellaajalise täpsusega on märkmikusse kantud, on hea kui kalender ütleb meile, millal tuleb leida aega Sinu kõrval kõndivale toredale inimesele sooja sõna ja pilgu heitmiseks.

8. märts ei sunni sind poodi temaatiliselt kujundatud kommikarpi või talviselt kõrge hinnaga lilli ostma – soe kallistus ja meie lõputute juttude ära kuulamine on meile naistele, olulisem kui meestele, kellelt ühiskond nõuab küünarnukkidega tee murdmist parematele positsioonidele ja suuremale sissetulekule.

Täna on naiste kallistamise päev, kasutame seda siis võimalikult efektiivselt!

Teksti koostas:
Sirje Kingsepp
ESDTP Välissuhete sekretär
08. märts 2004