home

 

 

Esilehele

Dokumendid

Põhikiri
Programm
Kongressid
Valimised

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Välispoliitika

 

   
   
 

Õnnesoovid ja mõttelised lilled rahvusvahelisel naistepäeval!

Möödunud päevade jooksul meediat jälgides oli meeldiv tõdeda, et vahepeal unustusse vajunud tähtpäevad hakkavad Eestis jälle ausse tõusma - mitmel pool korraldatakse erinevaid üritusi, mis kannavad naistepäeva sõnumit.

Eestis on õhus tunda kevadeootust, mille tekkimiseks on tõuke andnud poliitiliselt kuum talv, kus oma lapsepõlve mängumaade jätkuna on meheliku hoolimatusega mängitud võimumänge, mille tulemused kajastuvad rahva põlguses ja kasvavas ükskõiksuses riigi valitsemise küsimustes. Mehelik poliitika on viinud Eesti rahva sotsiaalse kindlustatuse aasta-aastalt kehvemale tasemele. Kevadeootuses on tunda muudatuste vajadust pehmemate väärtuste suunas.

Eesti Vasakpartei nimel soovin kõikidele Eesti naistele rohkem enesekindlust taotlemaks endale meestega võrdseid õigusi erinevates valdkondades ja eriti just poliitikas, kus mehed oma põhieesmärgi - Eesti rahva elujärje parandamise - unustavad ja mehelikult võimu ümber naiselikke intriige punuvad. Meestele soovin rohkem tundlikkust ja hellust märkamaks naisi mitte kui vaid potentsiaalseid emasid.

Naistepäeva soovib eesti ainuke naissoost parteiesimees Sirje Kingsepp

 

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika