home

 

 

Esilehele

Dokumendid

Põhikiri
Programm
Kongressid
Valimised

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Välispoliitika
Ajaleht
 

Pildid XIII kongressilt

ESDTP valis uue nime ja esimehe

18. detsembril 2004 toimus Tallinnas Eesti Sotsiaaldemokraatliku Tööpartei XIII kongress. Kongressil oli aruelu ESDTP põhikirja ja programmi uuendustest samuti valiti uued juhtorganid.

Kongress valis ESDTP-le uue nime, milleks sai Eesti Vasakpartei (EVP). Programmi muudatustest võiks mainida , et Eesti Vasakpartei leiab jätkuvalt, et NATO ei ole Eestile parim julgeoleku garantii ning peab paremaks Põhjamaade neutraliteedipoliitikat.

Eesti Vasakpartei valis uue Keskkogu, mille esimeheks sai Tiit Toomsalu. Keskjuhatus otsustati jätta samaks, vahetades vaid kaks liiget. Eesti Vasakpartei uueks esimeheks valiti siiani ESDTP välissekretäri ja aseesimehena töötanud Sirje Kingsepp. Kingsepp oli ainus kandidaat partei esimehe kohale ning tema poolt hääletas 63 kongressi delegaati, vastu oli kolm ja kaks jäid erapooletuks. Aseesimehed ja uus välissekretär valitakse jaanuar 2005 toimuval Keskjuhatuse koosolekul.

Poliitiline aruanne ESDTP XIII kongressile Tiit Toomsalu

Deklaratsioon: Euroopa Põhiseadus peab tagama riigi sotsiaalse vastutuse oma rahva ees

Põhikirja muudatustest

Eesti Vasakparte esimehe S.Kingseppa programmiline sõnavõtt

18.12.2004

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika