home

 

Dokumendid

Põhikiri
Programm
Kongressid
Valimised

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Euroopa Liit ja ESDTP
Ajaleht

Organisatsioon

Keskjuhatus
Piirkonnad
Noortesektsioon
Vasaknaised

EP valimiste materjalid

Avalik tänukiri Res Publicale
Agenda: EL välispoliitika
Miks RP tahab vabaneda Reinsalust?

Artiklid ajakirjandusest

Nool hüppab ja Kass kargab, kuid kes lööb trummi? H. Vainu, "Kesknädal", 17.03.2004
Mitme kiiruseline on Euroopa? S.Kingsepp, avaldatud "Kesknädalas" 14.01.2004
Euroopa Liit ja Eesti valik T. Toomsalu avaldatud ajalehes "Kesknädal" 5.11.2003
Tööpartei soovitab uurida reaalset elu Avaldatud: "Kesknädal" 06.08.2003
Mitte Toompea härrad, vaid meie ise valime oma saatuse Avaldatud: "Kesknädal"  09.07.2003

  

Euroopa Parlamendi valimised 2004


ESDTP platvorm EP valimisteks

ESDTP Kandidaadid EP valimisteks

Plakat EP valimisteks

ESDTP teeb koostööd Europarlamendi vasakrohelise fraktsiooniga GUE/NGL.
Loe, milline on GUE eesti keeles

 ümarlauakohtumine

Ja siis me kandideerisime ja kandideerisime...

Ühed valimised lõpevad ja teised tulevad, jälle samad näod katavad oma võltside naeratustega majade seinu ja täidavad oma lubaduste ja üksteise mustamisega meie telekaekraane ning raadioeetrit. Eestlane juba harjunud, et inimene, kes sai kohalikel valimistel mitusada häält, sööstab uuesti võitlusesse Riigikogu valimistel ning kogub jälle hulga hääli, jätab ühe koha ja läheb teisele. Kellelgi ei teki isegi küsimust, kas midagi on valesti või just selline ongi demokraatia, mida kodanik läbi vabade valimiste teostab?

Tulemas on Euroopa Parlamendi valimised. Meie jaoks midagi uut: esiteks saadame me oma esindaja Eestist välja ja teiseks on ka valimiste kord uudne – üks nimekiri terves Eestis ja piiratud kandidaatide hulk – valimiste tulemusena saab koostada terve Eesti poliitikute TOP100. Kahjuks ei kandideeri seekord peaminister, välisminister ega Eesti kõige rohkem hääli koguv poliitik, ju nad siis on oma praeguse ametikohaga rahul. Samas on nimekirjades hulk inimesi, kellede kandideerimise motiivid segaseks jäävad. Kõige huvitavam on Res Publica nimekiri. Miks soovivad Europarlamenti tööle Reinsalu ja Ergma? Ene Ergma, kes poliitiliselt on teine inimene Eestis, asendab ta ju Presidenti, kui selleks vajadus tekib ning Urmas Reinsalu, kes on Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees. Nüüd, kui meie valitsus plaanib hakata põhiseadust muutma, soovib komisjoni esimees hoopis koos teiste sadade poliitikutega Euroopa Parlamendi lihtliikmeks saada. Tekib küsimus, kas kellelgi on vaja Reinsalust lahti saada, või ei kavatse ta üldse sinna tööle minna? Nii on veel erinevate erakondade nimekirjades hulgaliselt ministreid ja poliitikuid, kes Riigikogus töötavad. See on ju sulaselge valijate petmine! Meie valisime neid inimesi uskudes lubadusi töötada püüdlikult Toompeal, kas nüüd peame jälle midagi uskuma?

Vaadates Euroopasse näeme, et seal ei ole kombeks ühelt valitavalt ametikohalt teisele tormata - see ei tule isegi kõne alla. Eestlane on tuntud oma kannatlikkuse poolest, ta laseb ennast petta rohkem kui ühe korra, ennem kui täielikult pettub. Kuid kas ta peaks? Miks rahvas ei taha enam valimistel käia, äkki ta ei soovi enam petetud olla?

Kokku kirjutanud:
Sirje Kingsepp

 

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Euroopa Liit ja ESDTP