home

 

Dokumendid

Põhikiri
Programm
Kongressid
Valimised

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Euroopa Liit ja ESDTP
Ajaleht

Organisatsioon

Keskjuhatus
Piirkonnad
Noortesektsioon
Vasaknaised

Aruanded

Aruanded
Liikmeks astumine
Liikmemaks, annetused

Artiklid ajakirjandusest

Nool hüppab ja Kass kargab, kuid kes lööb trummi? H. Vainu, "Kesknädal", 17.03.2004
Mitme kiiruseline on Euroopa? S.Kingsepp, avaldatud "Kesknädalas" 14.01.2004
Euroopa Liit ja Eesti valik T. Toomsalu avaldatud ajalehes "Kesknädal" 5.11.2003
Tööpartei soovitab uurida reaalset elu Avaldatud: "Kesknädal" 06.08.2003
Kuidas euroabi kasu asemel kahju võib tuua Avaldatud ajalehes "Hiiumaa" , 21. märtsil 2003
Mitte Toompea härrad, vaid meie ise valime oma saatuse Avaldatud: "Kesknädal"  09.07.2003

  
Tööpartei kaalub liitumist Euroopa Vasakparteiga 22.12.2003
Tööpartei ja Euroopa Parlamendi koostöö esimene etapp 15.12.2003
 

Euroopa Liidu seadusandvad institutsioonid ja Europarlamendi roll

Euroopa Parlamendi valimised 2004


ESDTP platvorm EP valimisteks
ESDTP kandidaadid EP valimistele:
S.Kingsepp
N.Kulikov
T.Toomsalu

 

 

 

 

ESDTP teeb koostööd Europarlamendi vasakrohelise fraktsiooniga GUE/NGL.
Loe, milline on GUE eesti keeles

 ümarlauakohtumine

Euroopa jutud

Eesti Euroopa Liikumine korraldas 15. jaanuaril 2004 avaliku arutelu "Euroopa Parlamendi valimised: Euroopa Parlamendi roll laienenud Euroopa Liidus"

Oma arvamusi Euroopa Liidu kohta jagasid eile Tunne Kelam Isamaaliidust, Enn Eesmaa Keskerakonnast, Marianne Mikko Mõõdukatest, Silver Meikar Reformierakonnast, Eiki Berg Res Publicast, Uno Silberg Rahvaliidust, Martin Helme uurimiskeskusest Vaba Euroopa, Jaan Laas Eesti Demokraatlikust Parteist, Anti Poolamets Eesti Iseseisvusparteist ja Sirje Kingsepp Eesti Sotsiaaldemokraatlikust Tööparteist.

Moderaatori rollis oli Eesti Raadio ajakirjanik  Reet Valing, kes sisuliselt ei suutnud lobiseda tahtvaid poliitikuid hoida teema juures.

Kümme europarlamenti pürgijat esinesid välisministeeriumi saalis peamiselt eakamatest inimestest ja noortest sotsiaaldemokraatidest koosneva publiku ees. Mitmed kandidaadid heitsid europarlamendile ette vähest võimu, mis väljendub muuhulgas selles, et parlamendil ei ole õigust seaduseelnõusid algatada.

Referendumi eel Euroopa Liidu vastu hääletada soovitanud Martin Helme sõnul võib Eesti ohuks euroliidus olla oma näo kaotamine. “Ega Eestil seal midagi teha ei ole, see on kõik osa Euroopa ringmängust, mille eesmärk on nivelleerida kohalikke omapärasid,” kirjeldas ta europarlamendi saadiku võimalikku rolli.
“Europarlament on lihtsalt auru väljalaskmise koht,” ütles senine euroeitaja Uno Silberg. Eesti Sotsiaaldemokraatliku Tööpartei esindaja Sirje Kingsepa sõnul on europarlamendis vaja ka neid saadikuid, kes kõigele takka ei kiida, oma arvamust omavad ja suudavad Brüsselis toimuvast ka eesti valijaid kursis hoida.

Keskerakondlane Enn Eesmaa paistis silma oma suurte teoreetiliste teadmistega ja rääkis kuidas talle meeldib Brüsselis käia, aga samas ei olnud ta teadlik oma fraktsiooni programmist ega ka sellest, et Europarlamendis on 17 parlamendiliiget, kes ei kuulu ühesegi fraktsiooni. Keskerakonnal saab Europarlamendi valimistel väga raske olema ka teisel põhjusel. Nimelt kuulub Keskerakond koos Reformierakonnaga Euroopa Liberaaldemokraatlik ja reformi fraktsiooni, mis näitab jälle nende kahe erakonna maailmavaatelist sarnasust.

Mõõdukas Marianne Mikko kutsus valijaid eirama poliitilisi vaateid ja hääletama fraktsiooni suuruse järgi.

Eiki Berg Res Publikast, kes töötas Europarlamendi juures vaatlejana oli suhteliselt kiirlaen raha vaikne, kuid tal on ka selleks hea põhjus. Nimelt kuulub Res Publika Europarlamendis praegu kõige suuremasse fraktsiooni Euroopa Rahvapartei (Krislik-demokraalik fraktsioon) ja Euroopa demokraadid, kuhu Eestist kuulub veel Isamaliit ja Euroopast põhiliselt kristlikud erakonnad. Fraktsiooni kodulehel on kirjas, et kõik sinna kuuluvad erakonnad jagavad ühist pühendumist rahumeelsele, demokraatlikule ja ühendatud föderatiivsele Euroopale, mis baseerub kristlikel- ja inimväärtustel. Mida teeb meie "Vali Kord"-erakond koos kristlastega?

Eesti Euroopa liikumine plaanib kuni Europarlamendi valimisteni korraldada mitmes linnas avalikke arutelusid “Euroopa juttude” sarjas, kus parteide esindajad saaksid oma vaateid reklaamida.

15. jaanuar 2004


Esinejad

 
Publik, kelle igavlemist võis kaugelt näha (üks mees esireas magas)

 
Pool publikust lahkus ennem lõppu ja järele jäänud avaldasid nördimust meie parlamendi erakondade teemast mööda rääkimise üle

 

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Euroopa Liit ja ESDTP