Esilehele

Dokumendid

Põhikiri
Programm

Uudised

Materjalid, artiklid
Välispoliitika

II Maailmasõja mälestusmärgi teisaldamist Tallinnas

Euroopa Vasakpartei

Seoses Tallinnas, 28.-29.04.2007. aastal aset leidnud Euroopa Vasakpartei juhatuse koosolekuga, väljendab Euroopa Vasakpartei juhatus oma sügavat muret ja mõistab hukka jõukasutuse ja rahumeelsete demonstrantide massilised vahistamised Tallinnas, mis viis uutele vägivallapuhangutele ja pingetele Eesti linnade tänavatel. Me nõuame arreteeritud demonstrantide kohest vabastamist.

Euroopa Vasakpartei on aktiivselt pühendunud ühtse Euroopa, mida iseloomustab tolerantsus, vägivallatus ja rahu, loomisele. Euroopa Vasakpartei on äärmiselt mures kõikide sündmuste pärast, mis võivad ohustada neid väärtusi nii Euroopas kui mujal maailmas.

Euroopa Vasakpartei mõistab hukka ja protesteerib Eesti Valitsuse otsuse vastu teisaldada II Maailmasõja Tallinna mälestusmärk. Me leiame, et on lubamatu täidesaatva võimu ükskõik milline tegevus, mille eesmärgiks on vähendada fašismi vastu võidelnute väärtust ja mälestust. Me leiame, et Eesti ametivõimude provokatiivne käitumine on ohtlik pretsedent nii Euroopa kui ka maailma jaoks.

Euroopa Vasakpartei on ülimalt mures Eestis elavate etniliste vähemuste sotsiaalse ja poliitilise tõrjutuse olukorra pärast. Samuti ka Euroopa Liidu institutsioonide ükskõiksuse pärast selles küsimuses.

Me pöördume palvega Euroopa institutsioonide poole, et nad reageeriksid tulemuslikult Eesti Valitsuse tegevusele ja mõjutaksid neid peatama pingete süvendamise tegevuse, austama etniliste vähemuste õigusi ning hoiaksid ära rahvustevahelise vaidluse paisumise ning, et kultuurne dialoog saaks alata.

Antud olukorras on Eesti ametivõimude ainuke lahendus järgida seaduseid, inimõiguseid ja demokraatlikke printsiipe.

 

Originaaltekst: EL on the displacement of the World War II memorial in Tallinn

Vastu võetud Euroopa Vasakpartei juhatuse koosolekul Tallinnas 29. aprill 2007

 

 

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika