Esilehele

Dokumendid

Põhikiri
Programm

Uudised

Materjalid, artiklid
Välispoliitika

Euroopa Vasakpartei juhatus mõistis hukka Eesti valitsuse käitumise Teise Maailmasõja monumendi eemaldamisel

 

28-29. aprillil 2007 toimus Tallinnas Euroopa Vasakpartei juhatuse koosolek. Kohal oli 29 inimest kokku 17 erinevast vasakpoolsest parteist üle Euroopa. Tallinna saabunud külalistel oli harukordne võimalus olla tunnistajaks neljapäeval alguse saanud ärevatele sündmustele eesti pealinnas, mis ühtlasi aitas neil ka paremini mõista Balti riikides toimuvaid poliitilisi muudatusi.

Hoolimata ärevast olukorrast, mille tunnistajaks olid ka mitmed Euroopast tulnud poliitikud isiklikult, toimus koosolek vastavalt eelnevalt kinnitatud päevakorrale.

Tervituskõnes andis Eesti Vasakpartei suulise ja ka pikema kirjaliku ülevaate Eestis toimuvatest sündmustest. Samuti said Euroopa vasakpoolsed inglisekeelse tõlke Eesti Ülikoolide professorite kirjast Eesti Valitsusele.

Koosolekul arutati Euroopa Vasakpartei teise kongressi toimumise üksikasju. Kongress toimub selle aasta novembris Prahas ja korraldajaks on Tšehhi Demokraatliku Sotsialismi Partei. Vasakpartei suvelaager toimub juulikuus Austrias.

Prantsusmaa presidendivalimiste kampaania I valimisvooru tulemustest arutati Prantsuse Kommunistliku Partei seisukohti ja arvamusi selle kohta, mis edaspidi toimuma hakkab. Prantsuse kommunistid toetavad järgmises voorus Ségolène Royali.

Arutati Saksamaal juunikuus toimuva G8 kohtumisega seotud paralleelseid meeleavaldusi ja konverentse, millest Euroopa Vasakpartei oma esindusega osa võtab.

Räägiti Euroopa konstitutsioonilise leppe võimalikest uutest sõnastusvariantidest.

Pikem arutelu toimus Eestis toimunud sündmuste põhjuste ja tagajärgede teemal. Euroopa Vasakpartei mõistis ühiselt hukka Eesti Valitsuse käitumise Teise Maailmasõja monumendi eemaldamisel, mille tulemuseks võib olla nii Euroopa riikide kui ka Eesti rahva lõhenemine. Resolutsioon, mille koopiad saadetakse nii Eesti peaministrile, presidendile kui ka Euroopa ajakirjandusele ja erinevatele institutsioonidele, võite vaadata siit: EL on the displacement of the World War II memorial in Tallinn (inglise keeles) ja eesti keeles.

Pressikonverents oli plaanitud pühapäeval 29. aprillil kell 12.00-12.30. Eestis ei leidunud ühtegi ajakirjanikku, keda oleks huvitanud üle-euroopalise partei juhatuse koosoleku toimumine Tallinnas.

Esilehtt Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika