home

 

 

Esilehele

Valimised 2007

Platvorm 2007
Kandidaadid 2007
Valimisreklaam

Dokumendid

Põhikiri
Programm
Kongressid
Valimised

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Välispoliitika
Ajaleht
 
   
   
   
   
 
 
 
 
 

Vasakpartei on vastu Rohelise erakonna plaanile tasuta raviteenuse kaotamiseks

2. veebruaril teatas Roheliste maksuekspert Paul Tammert, et Rohelisel erakonnal on plaanis vähendada isiku tulumaksu 16 protsendini ja sotsiaalmaksu 25 protsendini. Praegusel hetkel koosneb palkadelt 33 protsenti makstav sotsiaalmaks kahest osast, millest 13 protsenti läheb haigekassale selleks, et eestimaalaste ravikulusid tasuda ja arstidele palka maksta ja 20 protsenti läheb sotsiaaltoetuste ja teiste sotsiaalsete kulutuste tarbeks. Maksuekspert on teinud pika arvutuse, kuidas rikkad firmaomanikud sellise maksulangetamise peale veel rikkamaks lähevad, aga rohelised pole sõnagagi maininud millist sotsiaalmaksu osa nad vähendada kavatsevad.

Vabandatav ei ole ka idee, et tegelikult peaks sotsiaalmaksu maksma hoopis töötaja ja töötaja võidab sellisest ümberjaotamisest. Kuidas on võimalik, et kui töötajale on töölepingus kirjas brutopalk ja Rohelistel on plaan sinna sisse veel peale tulumaksu ka sotsiaalmaks panna, et siis töötaja võidab? Ning raske on ka uskuda, et tööandja sellist maksukohustuse ümberjaotamisest omatulu paremini ei oska lõigata kui töötaja, kelledel suuremalt osalt puudub ka ametiühingute kaitse.

Vasakpartei on vastu igasugustele mängudele sotsiaalmaksuga, kui seal juures ei ole selgelt välja öeldud, et haigekassale laekuv summa ei vähene olukorras, kus see summa on niigi liiga väike.

Roheliste ettepanekule 6. veebruaril positiivselt reageerinud Tööandjate Liidu avaldus tõestab vaid sellise rohelise plaani nõrkust ja tavalise töötaja vaenulikkust.

6. veebruar 2007

 

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika