home

 

 

Esilehele

Dokumendid

Põhikiri
Programm
Kongressid
Valimised

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Välispoliitika
Ajaleht

Valimised

Üldinfo
Platvorm 2007
 
 
 
 
 
 
 

Eesti Vasakpartei esitas oma kandidaadid Riigikogu 2007 aasta valimistele

18.01.2007

Täna viis Eesti Vasakpartei ära dokumendid Vabariigi Valimiskomisjonile, et registreerida kandidaadid Riigikogu 2007 aasta valimisteks.

Vasakpartei nimekirjas kandideerib 12 inimest, igas piirkonnas üks inimene. Kandidaatide lühike nimekiri on tingitud Eesti Vabariigis kehtivatest valimisseadustest, mis on kehtestanud ebainimlikult kõrge kautsjonisumma - iga kandidaadi kohta 6000 krooni.

Meie kandidaadid 2007 Riigikogu valimistel on:

Sirje Kingsepp - Tallinn kesklinn, Pirita ja Lasnamäe, Henn Reinola - Rapla ja Harjumaa, Malle Salupere - Tartu linn, Heino Rüütel - Tallinn Mustamäe ja Nõmme, Katrin Sepp - Järva ja Viljandimaa, Riho Baumann - Tallinn Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine, Marju Karin - Saared ja Läänemaa, Andreas Jõesaar - Võru-, Valga- ja Põlvamaa, Tulvet Noormägi - Jõgeva ja Tartumaa, Kristina Vilbaste - Pärnumaa, Priit Jaaniste - Lääne-Virumaa, Svetlana Dorkina - Ida-Virumaa.

Suurem osa nendest inimestest on laiemale avalikkusele tundmatud ja nad on Vasakparteiga liitunud alles paari viimase aasta jooksul. Nende kasuks räägib fakt, et Vasakparteiga praegusel ajal liitumine näitab poolehoidu vasakpoolsele maailmavaatele, mitte saamahimu. Kandidaatide kirjeldused jõuavad meie koduleheküljele lähema nädala jooksul.

Nimekirjas on inimesi erinevatelt elualadelt ja erinevas vanuses. Noorim kandidaat on 29-aastane Marju Karin, kes on ka Euroopa Vasakpartei juhatuse liige. Naiste-meeste suhe on 7:5. Kuigi üldriikliku nimekirja järjekord pole lühikese nimekirja puhul oluline, on inimesed järjestatud vaheldumisi mees ja naine. Traditsiooniliselt juhib nimekirja Vasakpartei esimees Sirje Kingsepp, talle järgneb vedurimeeste ametiühingu esimees Heino Rüütel.

Eesti Vasakpartei loodab valimistel saada kõigi vasakpoolselt mõtlevate inimeste toetuse, et tõestada, et ka Eesti on demokraatlik ja rahu armastav riik, kus inimestel on õigus omada sellist maailmavaadet nagu neile õige tundub.

EESTI VAJAB ARMASTUST!

 

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika