home

 

 

Esilehele

Organisatsioonist

Põhikiri
Programm
Kongressid
Keskjuhatus
Valimised

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Välispoliitika
Ajaleht

 

Liikmeks astumine
 
 
 
 

Kes me oleme ja kuidas meid ära kasutada

Antud hetkel meil aktiivne noorteorganisatsiooni tegevus puudub, kuna puudub inimene, kes seda tegevust juhiks. Me otsime aktiivset juhti, kes oleks alla 30-aastane ja tunneks sisemist vajadust noorte proteste, miitinguid jms. organiseerida.

Kuni 26-aa inimesi on meil parteis 2005 aasta lõpu seisuga umbes 40 inimest ja need asuvad põhiliselt Tartus ja Võrus ja naisi on pisut rohkem kui mehi.

Meiega ühinemisest võiksid olla huvitatud sellised noored, kes on huvitatud aktiivsest protestist praeguses Eestis toimiva kapitalismi vastu, mis arvestab vaid rikaste ja ilusatega. Meiega võiksid ühineda need noored, kes on huvitatud avalikust protestimisest ja ei karda sõnu "sotsialist" ja ka "kommunist". Partei väiksuse tõttu on meil iga inimese osatähtsus suurem kui suurtes parteides ja võimalused aktiivselt partei igapäevast poliitikat kujundada lihtsam.

Me ei pea ennast hetkel vasakradikaalideks ja me oleme huvitatud lääne tüüpi vasakpoolsusest, mitte vene-tüüpi, aga meile meeldivad kõikide rahvuste esindajad, kui nad just isiklikult oma lolluses süüdi pole.

Vasakpartei on Eestis suhteliselt vähe tuntud ja ei oma enam esindatust Riigikogus ning seeläbi puudub ka raha, et midagi korraldada, et liikmeid lõbustada. Samas on meil head suhted erinevate Euroopa vasakparteidega, kel on suured ja aktiivselt tegutsevad noorteühendused, üle kogu Euroopa: ENDYL - http://endyl.jeunes-communistes.org/

Välissuhtlus on meie tugevaim külg.

Eesti Vasakpartei on ainuke partei Eestis, kes ennast on järjepidevalt vasakpoolseks nimetanud. Oleme välja kasvanud Eestimaa Kommunistlikust parteist. Antud hetkel oleme me ainuke tsentrist vasakule poole jääv eesti partei. Me oleme Euroopa Vasakpartei (http://www.european-left.org/) asutajaliige.

 

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika