EESTI-SAKSA SOTSIAALDEMOKRAATLIKE NOORTE KOHTUMINE

30. augustist 4. septembrini külastas Eestit Saksamaa sotsiaaldemokraatliku suunitlusega noorteorganisatsiooni Junge Demokraten/ Junge Linke (JD/JL) delegatsioon eesotsas organisatsiooni esimehe Barbara Schönigi ja välissekretäri Johannes Buchneriga. 3. septembril tipnes nende visiit kokkusaamisega ESDTP Noortesektsiooni Tallinna Ühenduse liikmetega. Viie külalisega kohtusid ESDTP NS TÜ esimees Taivo Rist, Aare Kraus, Liisi Ojamaa ja Kadri Toomsalu. Noori tervitasid ESDTP esimees Tiit Toomsalu ja ESDTP Keskbüroo juhataja Heiki Sillari.

JD/JL on kõige aktiivsem ESDTP NS välisparteritest. Tänavu kohtuti juba kolmandat korda. Jaanuaris saadi kokku Tallinnas ja veebruaris Berliinis.

Kohtumine möödus sõbralikus üksteisemõistmise õhkkonnas. Tutvustati oma organisatsiooni ja selle ajalugu, samuti peamisi tegevusalasid ja viimaseid propagandakampaaniaid. Näiteks JD/JL on protestinud kohustusliku usuõpetuse, hädaabitööde, Lufthansa ja Saksamaa uue immigratsioonipoliitika vastu. Selgitati oma arusaamu Euroopa Liidu laienemisest. Käsitleti suure hulga mittekodanike mõju tööpuudusele, kuritegevusele ja sotsiaalhooldusele. Arutati skinheadide liikumist ja rassismi, Saksamaade ühendamise tagajärgi, globaliseerumist ja amerikaniseerumist. Sakslased selgitasid hiljuti Kesk-Euroopat tabanud üleujutuse tagajärgi ning küsisid, kas suur hulk varjatud kaameraid linnas pole inimõiguste rikkumine.

Taivo Rist
ESDTP Noortesektsiooni aseesimees
Tallinnas, 3. septembril 2002. a.

Lingid