Esilehele

Dokumendid

Programm

Põhikiri
Kongressid
Valimised

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Välispoliitika

Euroopa Vasakpartei

www.european-left.org
 

Brüssel: Euroopa Vasakpartei juhatuse koosolek

12-13 märts 2005 toimus Brüsselis Belgia vastupanuliikumise muuseumi ruumides Euroopa Vasakpartei (EV) juhatuse koosolek. Eesti Vasakparteist võtsid sellest osa partei esimees Sirje Kingsepp ja Saaremaa piirkonna esimees Enn Ehala.

Räägiti Euroopa Liidu konstitutsiooni referendumist, millele "ei" saamine mõnest Euroopa riigist muutub aina tõenäosemaks. EV liikmesparteid on pea kõik Euroopa Liidu eksisteerimise pooldajad, kuid nad ei ole rahul uue konstitutsiooni sisuga, mis on liialt orienteeritud majanduslikele eesmärkidele ning jätab tahaplaanile Euroopa Liidu kodanike sotsiaalse kindlustatuse.

Veel oli arutelu 19. märtsil kogu maailmas toimuva demonstratsioonist, mis mälestab Iraagi sõja teist aastapäeva. Euroopas toimub suurim demonstratsioon Brüsselis. Demonstratsioon, mis hõlmab pea kogu linna, ei ole mitte ainult sõjavastane vaid protestib samuti uusliberaalse majanduspoliitika vastu. Kaasatud on kodanikeliikumised ja ametiühingud, protestitakse otseselt Lissaboni strateegia vastu. Meeleavaldus on ajastatud järgmisel nädalal toimuva Euroopa Liidu ülemkogu eelseks. Eestis müstilisse seisusesse tõusnud Lissaboni strateegial on Euroopas vastuseis just töölisliikumise seas, kuna konkurentsivõimelisuse tõstmise tuhinas on järjekordselt unarusse jäetud töötajate õigused ja tööhõive küsimused. Või ehk kui tsiteerida Euroopa komisjoni presidenti José Manuel Barrosot: "Sotsiaal- ja keskkonnateemad on ka olulised, kuid alles teises järjekorras."

Koostas S. Kingsepp

Loe pikemat ülevaadet, mille kirjutas Enn Ehala siit-->

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika