Esilehele

Dokumendid

Programm

Põhikiri
Kongressid
Valimised

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Välispoliitika

Euroopa Vasakpartei

Põhikiri (inglise keeles)
Manifest (inglise keeles)
www.european-left.org
 

Euroopa Vasakpartei korraldab protestiaktsioone Euroopa põhiseadusliku leppe vastuvõtmise vastu

24-25 oktoober 2004 toimus Roomas Euroopa Vasakpartei liikmesparteide esimeeste esimene kohtumine peale 9. mai 2004 aasta toimunud asutamiskongressi. Koosolekust võttis osa ka ESDTP esimees Tiit Toomsalu. Euroopa Vasakparteil on 15 täisõiguslikku liimesparteid üle terve Euroopa.

24. oktoobril toimus avalik konverents teemal: Teistsugune Euroopa Konstitutsioon on võimalik. Konverents on tähelepanuväärne, kuna 29. mail kogunevad Euroopa Liidu liikmesriikide valitsusjuhid Rooma selleks, et allkirjastada põhiseaduse leping, mis paljudes riikides läheb lõplikuks kinnitamiseks rahvahääletusele.

Erinevad Vasakparteid kogu Euroopast on arvamusel, et põhiseaduse leping praegusel kujul seab ohtu heaoluriigi tulevikumudeli Euroopas ja seetõttu pole võimalik seda sellisel kujul vastu võtta. Esmakordselt Euroopa ajaloos asetatakse kodanikuõigused tahaplaanile ning kapital ja selle garantiid esiplaanile. Seoses sellega korraldavad vasakparteid protestiaktsioonide sarja, mis algab Itaalias 30. oktoobril, päev pärast peaministrite kohtumist. Üleeuroopalised protestiaktsioonid Euroopa Põhiseadusliku leppe vastuvõtmise vastu toimuvad 15. märts 2005, kui Brüsselis koguneb EL valitsustevaheline konverents.

Vaata vastuvõetud otsuse inglisekeelset teksti siin ->

27.10.2004

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika