Esilehele

Dokumendid

Programm

Põhikiri
Kongressid
Valimised

Uudised

Pressiteated
Materjalid
Välispoliitika

Euroopa Vasakpartei

www.european-left.org
 

Euroopa Vasakpartei Keskjuhatuse koosolek Roomas

25-26 veebruaril 2006 toimus Euroopa Vasakpartei keskjuhatuse koosolek Roomas. Eesti Vasakparteist osales partei esimees Sirje Kingsepp.

Koosoleku põhiteemaks oli Euroopa Liidu tuleviku analüüs ja sissejuhatava kõnega esines Euroopa Parlamendi GUE/NGL esimees Francis Wurtz. Rõhuasetus oli Lääne- ja Ida-Euroopa erinevustel ja nende vähendamisel. Käsitleti Bolkesteini direktiivi mõjusid kahe Euroopa erinevuste suurendamisel. Ülevaatlikult arutati ka valitsusväliste organisatsioonide poolt toodud alternatiivset "Euroopa petitsiooni".

Arutelud toimusid ka niinimetatud "Moslemi pildiskandaali" teemadel, millele tegi sissejuhatuse Niels Hensrik Nielsen Taani Punarohelisest Liidust. Ta selgitas skandaali tekkimise põhjuseid ja kujunemislugu, mida võiks lühidalt käsitleda kui Taani peaministri ja tema pressinõuniku vigade ärakasutamist fundamentalistlike islamistide ja -kristlaste poolt, kus algselt pressi sõnavabaduse sildi all toimunu väljus kontrolli alt.

Veel arutati 4-7 mai 2006 Ateenas toimuvat Sotsiaalfoorumit (millest Eesti Vasakpartei osa ei võta) ning teisi Euroopa Vasakpartei üritusi 2006 aastal. Eesti Vasakparteid puudutab nendest kõige enam aprilli lõpus toimub ettevalmistav koosolek Euroopa Vasakpartei naisteorganisatsiooni (EL-FEM) "Naistevastase vägivalla" konverentsiks.

Koosoleku lõpuks sooviti edu Partito della Rifondazione Comunista`le 9. aprillil 2006 toimuvateks Itaalia parlamendivalimisteks, mis küsitluste järgi võivad Itaalias uuesti võimule tuua sotsialistide ja kommunistide koalitsiooni ja seeläbi on olulised ka Euroopa Vasakparteile, kuna Rifondazione esimees Fausto Bertinotti on ka Euroopa Vasakpartei esimees.

Kokkuvõtte koostas:

S. Kingsepp 28.02.2006

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika