Esilehele

Dokumendid

Põhikiri
Programm

Uudised

Pressiteated
Välispoliitika

Eesti Vasakpartei on streikivate meditsiinitöötajatega solidaarne

 

Vasakpartei leiab, et Eesti riiklik tervishoiuteenus on alarahastatud. Aastate jooksul on selline suhtumine toonud endaga kaasa olukorra, kus kogenud ja väljaõppinud meedikud on läinud tööle teistesse riikidesse või erasektorisse. Paljud arstid on sunnitud töötama mitmel töökohal, et inimlikult ära elada. Sellise olukorra tekkimises saab süüdistada kõiki Eesti Vabariigi valitsustes olnud poliitikuid, kes aina raskemaks muutuva olukorra päästmiseks pole midagi ette võtnud.

Kui meie elukutselistel poliitikutel on piisavalt raha, et ennast ka välismaal ravimas käia, siis paljud Eesti inimesed nii rikkad ei ole ja Eesti ei ole ainult rikaste inimestele mõeldud riik, kuigi vaesemate inimeste suremise tulemusel, on Eesti viie rikkama riigi hulka viimine kiirem, kui peaminister arvutada oskab.

Uute haiglate ehitamine toob põhiliselt kasu ehitajatele, kui meditsiinitöötajate palgad ning ravimiseks eraldatud rahad on nii väikesed, et meie haritud ja kogenenud arstid Eestist välja tööd otsima ajab, siis pole meil nendesse haiglatesse kedagi ravima panna. Kui valitsus ei suuda tagada, et töötajate ametiühingute ja tööandaja vahel oleks võimalik leppida kokku palkades, mis mõlemaid pooli rahuldab ja valitsus eelarvete koostamisel ei suuda eestlaste ravimiseks piisavalt raha planeerida, siis sellist valitsust meie ei soovi. Eesti Vasakpartei pooldab sellises olukorras äärmuslikke abinõusid ja sealhulgas streiki. Eesti Vasakpartei on solidaarne 17. jaanuaril toimuvale meditsiinitöötajate streigiga.

05.01.2007

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika