Esilehele

Dokumendid

Põhikiri
Programm

Uudised

Pressiteated
Välispoliitika

Eesti Vasakpartei osaleb 2007 aasta Riigikogu valimistel

 
Eesti Vasakpartei osaleb järgmise aasta märtsis toimuvatel Riigikogu valimistel positiivsust väljendava valimisloosungiga: „Eesti vajab armastust!”

Kuigi konservatiivid väidavad, et õnn ei ole rahas, siis selleks, et igas valimispiirkonnas vähemalt üks kandidaat esitada, on praeguse hetke seaduste kohaselt, tarvis 72 tuhat krooni ja rahapuudus võib takistada Vasakparteil valimistele kandidaatide ülesse seadmist. Rääkimata sellest, et Eesti ainuke vasakpoolne erakond suudaks võistelda kampaania korraldamisel Riigikogu erakondadega, kes riigilt saadud rahadega korraldavad meeletuid näopildi-kampaaniaid.

Hoolimata Eesti karmidest valimisseadustest leiab Vasakpartei, et erakonna kohustus on osaleda valimistel. Me ei püüagi kõigile meeldida. Kuid Vasakpartei ei pea vajalikuks ka kellelegi vastanduda, kuna me oleme Eestis ainuke Vasakpartei ja seetõttu pole meil võimalik praegusel hetkel kellegagi koos valitseda, opositsioonis oleme aga nõus kõigiga koos töötama.

Meie valimistel osalemine on protestiks Eestis valitsevale rahademokraatiale ja samas armastus oma riigi vastu. Eesti Vasakpartei on kindel, et on aeg meenutada tuhandeaastast tarkust: usk, lootus, armastus; aga suurim neist on armastus.

Vasakpartei on teadlik, et selleks, et me Riigikokku saaksime, on vaja suuremat sorti imet ja imedesse me ei usu. Oma valimisplatvormi kõikidest riigijuhtimist puudutavates teemades esitame järgmise aasta alguses.

Vasakpartei kutsub üles enda poolt hääletama neid inimesi, kes mõtlevad meiega sarnaselt ja pole kaotanud lootust paremale tulevikule ja tugevamale Eesti riigile.

Eesti vajab armastust!

5.12.2006

 

Esileht Põhikiri Programm Kongressid Pressiteated Materjalid Ajaleht Keskjuhatus Piirkonnad Noortesektsioon Naljanurk  Valimised Aruanded Liikmeks astumine Välispoliitika